Társasjáték 6 év alattiaknak
horror társasjáték
Horror társasjátékok
június 30, 2025

Játékosan tanulni: Társasjátékok 6 év alatti gyerekeknek

A játék a kisgyermekek egyik legfontosabb tevékenysége. Nemcsak szórakozás, hanem egyben tanulás is – különösen akkor, ha megfelelő társasjátékkal játszanak. A 6 év alatti korosztály számára tervezett társasjátékok fejlesztik a figyelmet, a memóriát, a kézügyességet és a szociális készségeket. Emellett szorosabb kapcsolatot alakítanak ki gyermek és szülő között, hiszen ezek a játékok általában közös részvételt igényelnek.

Miért jó a társasjáték az óvodásoknak?

A társasjátékok ebben a korban elsősorban a tanulás eszközei. A gyermekek játék közben:

  • megtanulják a szabálykövetést,
  • fejlesztik a várakozási képességet (hiszen meg kell várni, míg sorra kerülnek),
  • gyakorolják az összpontosítást és memóriát,
  • bővül a szókincsük és kommunikációjuk,
  • megtapasztalják a győzelem és vereség élményét egészséges keretek között.

Milyen egy jó társasjáték 6 év alattiaknak?

Egy kisgyermekeknek készült társasjáték legyen:

  • egyszerű szabályrendszerű,
  • rövid játékidejű (10–20 perc bőven elég),
  • színes és vizuálisan vonzó,
  • tartalmazzon mozgást vagy cselekvést (ha lehet),
  • legyen biztonságos (nincsenek benne apró, lenyelhető részek).

Népszerű társasjátékok a legkisebbeknek

1. Orchard Toys – Első gyümölcsös játékom
Ez egy klasszikus kooperatív játék, ahol a játékosoknak közösen kell leszüretelniük a gyümölcsöket, mielőtt a varjú odaér a fához. Remek bevezetés a közös játék világába.

2. Dobble Kids
Gyorsasági és megfigyelőképességet fejlesztő játék, amelyben az azonos állatfigurákat kell minél gyorsabban megtalálni. A kicsik imádják a pörgős játékmenetet és a kedves illusztrációkat.

3. Az éhes kis hernyócska
A népszerű mesekönyv alapján készült játék segít a számolásban, színek felismerésében, és az egyszerű lépések követésében is.

4. Mesélő kockák (Story Cubes Junior)
Nem klasszikus társasjáték, hanem történetmesélő játék. A dobókockák képei alapján kell mesélni – ezzel bővül a szókincs és a kreativitás.

5. Lotti Karotti
Ez egy mozgásos, interaktív játék, ahol a nyuszik a répa felé versenyeznek. De vigyázat: néha eltűnnek a lyukakban! Egyszerű szabályok, nagy izgalom.

Társasjátékozás szülőként

A társasjátékozás a szülő számára nemcsak közös időtöltés, hanem lehetőség arra is, hogy jobban megismerje gyermeke gondolkodását, reakcióit, fejlődését. Fontos, hogy ne a győzelemre tanítsunk, hanem az együtt játszás örömére. A szabályokat érdemes rugalmasan kezelni: ha a gyermek még nem érti teljesen, alakítsuk úgy, hogy a sikerélmény megmaradjon.

És végül

A társasjátékok már a legkisebbek életében is helyet kaphatnak. Segítenek abban, hogy a gyerekek játékosan tanuljanak, fejlődjenek, és közben jól érezzék magukat. Egy-egy közösen eltöltött játékidő nemcsak szórakoztató, hanem értékes élmény is – mind a gyermek, mind a felnőtt számára.

Persze ha nem találnál megfelelő társasjátékot a kicsiknek, akkor még mindig készíthetsz neki egyéni személyre szabott társasjátékot nálunk. Segítünk az összeállításban és a kivitelezésben is. Klikk ide, ha szeretnél többet olvasni a szabályokról, amiket már mi állítottunk össze a kicsiknek.